Chena Hot Springs – czas na relaks!

Wyjeżdżając z Fairbanks i kierując się na północny wschód, po przejechaniu około 60 mil, docieramy do malowniczego miejsca przyciągającego turystów swoją ofertą. Już podróż do Chena Hot Springs, czyli gorących źródeł, jest rozrywką samą w sobie – droga prowadzi w większości przez las, a widoki wynagradzają czas spędzony na dojazd. Jest też szansa, że natrafimy na łosia przechodzącego przez drogę, czy pijącego wodę z licznych, przydrożnych jezior.

Chena Hot Springs Resort

Kompleks obiektów przy gorących źródłach Chena oferuje zwiedzającym wiele atrakcji. Główną z nich jest są już wcześniej wspomniane naturalne, gorące źródła. Do dyspozycji gości są dwa baseny – jeden zewnętrzny, z wodą ze źródeł; drugi zabudowany z podgrzewaną wodą. Ponadto można tam też skorzystać z jacuzzi. Dużym plusem basenów jest to, że są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, dodatkowo godziny otwarcia mają dużą rozpiętość, więc nie jesteśmy zbyt ograniczeni czasowo. Ma to też pozytywny wpływ na szansę zobaczenia zorzy polarnej (w odpowiednim czasie w roku) w gorącej wodzie na zewnątrz.

Za wejście nie zapłacą osoby nocujące w resorcie – bilet jest w cenie, zaś odwiedzający przejazdem zapłacą około 15 dolarów. Warto pamiętać, że wstęp do zewnętrznego basenu mają tylko osoby powyżej 18. roku życia.

Resort oferuje różne opcje noclegowe – można wybrać hotel, domek, czy nawet spędzać noce w namiocie. Zależnie od preferencji, każda z opcji jest zaaranżowana klimatycznie, tak by jak najbardziej wykorzystać ten czas do relaksu. Ceny pokoi zaczynają się od około 100 dolarów, w zależności od rodzaju i wielkości pokoju/domku.

Inne atrakcje Chena

Na miłośników chłodu czeka Ice Museum – zrobione z 1000 ton lodu muzeum z rzeźbami, oraz, co ciekawe, z barem przy którym wypijemy drinka z lodowego kieliszka. Jest to jedyne takie muzeum na świecie, otwarte dla zwiedzających przez cały rok. Temperatura wewnątrz wynosi -7℃. Odwiedzający je latem nie muszą martwić się o ciepłe ubrania – na wejściu udostępniane są bezpłatnie ciepłe kurtki.

Organizowane są tam również przejażdżki psimi zaprzęgami, bez względu na porę roku. Ośrodek Chena jest domem dla około 100 psów. Atrakcja jest dostępna przy sprzyjających warunkach pogodowych, trzeba się również liczyć z dość wysokim kosztem – jest to bowiem 60 dolarów za osobę. Jednak to doświadczenie na pewno pozostanie długo w pamięci.

Aby sprawdzić wszystkie dostępne atrakcje oferowane przez Chena Hot Springs Resort, oraz sprawdzić aktualny cennik, kliknij tutaj.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *